Wersje językowe: wersja polska wersja angielska wersja niemiecka

Historia

Firma Gemipap mieszcząca się w Małej Nieszawce (koło Torunia) powstała w 1992 roku. Podstawą działalności była sprzedaż importowanego z Niemiec oraz krajów skandynawskich papieru i kartonu w arkuszach na rynku polskim. W tym samym czasie oferowano dodatkowo usługę przycinania papieru na gilotynie.

Po paru latach firma rozpoczęła działalność równoległą w zakresie usługi cięcia papieru i kartonu z roli na arkusze na przekrawaczu poprzecznym. Ten kierunek okazał się na tyle obiecujący, że właściciele podjęli decyzję o stopniowym rozszerzaniu tej usługi.

W 1996 roku zadecydowano o zamówieniu i zainstalowaniu fabrycznie nowego przekrawacza poprzecznego oraz jednoczesnym zaniechaniu sprzedaży papieru. Konsekwencją tych decyzji były w latach 1996 - 2000 działania inwestycyjne mające na celu stworzenie profesjonalnej bazy dla świadczenia usług w zakresie cięcia papierów i kartonów.

Pod koniec 2002 roku rozpoczęto rozbudowę zakładu o docelowej powierzchni 6.000 m2. Pierwszy etap budowy zakończono w 2004 roku. W tym samym roku, już w nowym magazynie, zainstalowano kolejny nowy przekrawacz poprzeczny. Zakup tej maszyny umożliwił zaoferowanie usługi o najwyższej jakości i krótszym terminie realizacji.

Aby sprostać wysokiemu i wciąż rosnącemu popytowi na tego typu usługę oraz zwiększyć moce przerobowe Zarząd podjął decyzję o zakupie w 2005 roku kolejnego przekrawacza poprzecznego.

Odpowiadając na potrzeby rynku w latach 2007 - 2010 podjęto decyzję o zakupie kolejnych maszyn do cięcia papieru oraz oddano do użytku magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 2.000 m². Magazyn wyposażony jest w 3 rampy załadunkowe.

Obecny park maszynowy firmy Gemipap to:

  • 5 przekrawaczy poprzecznych,
  • bobiniarka oraz
  • gilotyna POLAR 176

Nowoczesny oraz zróżnicowany park maszynowy pozwolił zwiększyć moce przerobowe do około 180 000 ton rocznie.

Projekt: Skygroup | Realizacja: Infomat